Login
Najděte mi motorový olej

Proč je důležitý správný motorový olej pro HONDA Civic SE-T?

Správný motorový olej je důležitý jak pro správný výkon, tak i a dlouhou životnost a spolehlivost auta.
Správný olej totiž zajišťuje hladký běh motoru. Olej totiž vytváří mezi mechanickými částmi vrstvu a tak zabraňuje částem, aby se o sebe přímo třeli a opotřebovávali se a tím motor chrání.
Kromě toho také olej udržuje motor vozu HONDA Civic SE-T od nečistot a oxidace. Na oleji prostě záleží. Oleje se vyrábí v různých viskozitách. Viskozita je míra vnitřního tření. Čím je olej viskóznější, tím je jeho míra vnitřního tření vyšší. Pro srovnání - například med má vyšší viskozitu než voda. Viskozita přímo závisí na okolních i vnitřních teplotách a musí odpovídat konkrétnímu motoru. Viskozitu zjistíme přímo z označení oleje. Oleje se označují například 5W-30. První číslo označuje viskozitu za studena, což označuje i následující písmeno (W=WINTER). Čím je první číslo nižší, tím je olej méně viskózní. Nižší viskozita za studena pomáhá motorům lépe startovat v chladném prostředí, protože vytváří menší odpor. Druhé číslo označuje viskozitu za vysokých teplot. Ta opět musí odpovídat požadavkům vašeho motoru.

Minerální a syntetické oleje - jsou vhodné pro HONDA Civic SE-T?

Existují minerální, částečně syntetické a plně syntetické oleje. Minerální oleje jsou z surové ropy, která je průmyslově zpracována a zbavena nečistot a nechtěných komponent jako jsou například vosky. Syntetické oleje jsou vyráběny složitějším chemickým procesem, který zajišťuje jejich čistotu. Díky tomu syntetické oleje lépe chrání motor, a to zejména při startování, kdy jsou součástky nejvíce namáhány. Také jsou více odolné teplu a jsou lépe chráněny proti oxidaci. Při přecházení z nesyntetického oleje na syntetický je však u starších vozů nutné zvážit stav motoru - syntetické oleje lépe rozpouští usazeniny a může tak dojít k ucpání olejového filtru či mazacích kanálů a tím k zadření motoru. Pravidelně servisovanému automobilu, u kterého se dodržují intervaly výměny oleje a filtrů a používají kvalitní oleje takové riziko však nehrozí.


Especificaciones de HONDA Civic SE-T
Pneus pour HONDA Civic SE-T

Motorový olej pro HONDA Civic SE-T

Civic SE-T 1.4 i-VTEC (73kW) (PT) (2012-)

 • 64x64

  Refer To Technical Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Refer To Technical je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Civic SE-T 1.4 i-VTEC (73kW) (PT) (2012-) a je tak to nejlepší, co můžete dopřát svému vozu HONDA.

 • Další alternativní oleje: 0W-30; 5W-30
  Interval výměny oleje: 20000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 3.8litrů

Civic SE-T 1.6 i-DTEC (88kW) (DT) (2013-)

 • 64x64

  Helix Ultra Professional AP-L 5W-30 Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Helix Ultra Professional AP-L 5W-30 je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Civic SE-T 1.6 i-DTEC (88kW) (DT) (2013-) a je tak to nejlepší, co můžete dopřát svému vozu HONDA.
 • 64x64

  Helix Ultra AP-L 5W-30 Standardní olej Chci nejlepší cenu »

  Motorový olej Helix Ultra AP-L 5W-30 plně vyhovuje specifikaci pro Civic SE-T 1.6 i-DTEC (88kW) (DT) (2013-) a je tak ideálním mazivem pro tento vůz HONDA.
 • 64x64

  Helix Ultra ECT 0W-30 Cenově dostupný olej Chci nejlepší cenu »

  Motorový olej Helix Ultra ECT 0W-30 je ideální alternativou dražších olejů pro Civic SE-T 1.6 i-DTEC (88kW) (DT) (2013-) avšak i tak plní specifikaci pro oleje pro vozy HONDA.

 • Další alternativní oleje: Refer to Owners Manual
  Interval výměny oleje: 20000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 4.7litrů

Civic SE-T 1.8 i-VTEC (104kW) (PT) (2012-)

 • 64x64

  Refer To Technical Prémiový olej Chci nejlepší cenu »

  Prémiový olej Refer To Technical je pro ty, kteří chtějí maximální péči o motor svého vozu. Je doporučován přímo pro Civic SE-T 1.8 i-VTEC (104kW) (PT) (2012-) a je tak to nejlepší, co můžete dopřát svému vozu HONDA.

 • Další alternativní oleje: 0W-30; 5W-30
  Interval výměny oleje: 20000 km nebo 12 měsíců
  Kapacita: 3.8litrů